Wanneer illustraties de tekst van het verhaal aanvullen, kun je spreken van een geslaagd prentenboek. In De droom van schildpad met tekst van Tiny Fisscher en illustraties van Barbara de Wolf is dat zeker het geval.
[…]
Schildpad droomt van dingen die niet kunnen, maar wel leuk zijn om te fantaseren. Hij is een filosoof die nadenkt over levensvragen. Zaken die jonge kinderen zich ook zullen afvragen.
Verwondering
Tiny Fisscher ontving een Zilveren Griffel voor haar eerder verschenen Het geluk van schildpad, waarin eveneens een aanzet wordt gegeven tot een gesprek met jonge kinderen. Ook in De droom van schildpad wordt de verwondering gestimuleerd mede dankzij de levendige afbeeldingen vol beweging. De paginavullende prenten zijn een mooie combinatie van collage en tekentechnieken in pastelkleuren.
Lees de hele recensie op Jong Literair Nederland