Graham Greene is een schrijver die eens in de zoveel tijd opnieuw ontdekt wordt. The End of the Affair (schitterend verfilmd) , The quiet American, A Burnt-out Case, allemaal prachtige, tijdloze romans. Uitgeverij Bint, gericht op klassiekers haalt nu een Greene titel opnieuw naar voren: De kern van de zaak.
‘Dit beroemde meesterwerk van Graham Greene vertelt het verhaal van Scobie, assistant-commissaris van politie in een Britse kolonie in West-Afrika. Scobie is een man van eer en integriteit. Als hij tijdens de afwezigheid van zijn vrouw verliefd wordt op een jonge weduwe, sleurt een draaikolk van medelijden, hartstocht en geloof hem mee Alleen een fatale beslissing kan de situatie nog redden.
In geen andere roman van Graham Greene krijgt het centrale thema van zijn oeuvre – corruptie van de integriteit door de deugd van medelijden – zo pijnlijk en boeiend gestalte.’
‘Dit boek is een sacrament. Opstanding in de hopeloze, donkere nacht. Maar en passant en zonder orgeldreun.’ Désanne van Brederode. Lees hier meer.