Jaarlijkse poëziefestival in park Hartenstein te Oosterbeek

28 mei 2012

Op zondag 3 juni 2012 is het 8e Het Park Vertelt in park Hartenstein. Er zijn verscheidene podia met poëzie, poëtische acts, muziek en theater en de culturele markt.

Het festival wordt geopend door de eerste dorpsdichter van Renkum, Patty Scholten. Scholten draagt rond het middaguur voor uit een selectie van haar werk. Haar gedichten lijken op een dieren encyclopedie. Aan het eind van de middag zal ze een gedicht, speciaal geschreven voor de 8e editie van Het Park Vertelt, ten gehore brengen.

Ook zal de veel geroemde dichter Lieke Marsman haar werk voordragen. Zij werd voor de bundel Wat ik mijzelf graag voorhoud bekroond met de Lucy B en C.W van der Hoogt prijs, Liegend Konijn Debuutprijs 2011 en de Buddingh’-prijs 2011.
Harm Goslink Kuiper zal samen met een violiste te horen en te zien zijn. Deze veelzijdige kunstenaar heeft onder andere opgetreden op Lowlands en ging spannende samenwerkingen aan met het Museum Boijmans Van Beuningen. Goslink zingt en begeleidt zichzelf op allerlei zelf gemaakte instrumenten zoals de Fruitkist dobro en de Koekblikbanjo.

Eén van de vele performers en dichters van het festival is Joke van Leeuwen. Sinds de jaren tachtig is Van Leeuwen een van de grootste namen in kinderboekenland. Ze schreef vele boeken die ze zelf illustreerde. Ze is succesvol als dichter, maakt theaterprogramma’s en treedt op als performer. Tijdens het festival wordt een deel van haar voordrachten begeleid door de pianoklanken van Stefka. Voor meer werk van Joke van Leeuwen kan iedereen terecht in de tent waar Jessica Harmsen en Linda Vogelesang haar verhalen en gedichten voorlezen.

Literair muzikant Erik de Jong, de man achter Spinvis, zal vervolgens zijn  unieke sound onder de luifel laten klinken. In 2010 ontving Spinvis, de Johnny van Doorn prijs, omdat
hij volgens de jury met zijn teksten en muziek een ‘prachtig muzikaal, talig en poëtisch oeuvre’ heeft opgebouwd.

Een bijzonder aspect van deze editie is de samenwerking met de Kunstroute van de gemeente Renkum. De poëziewedstrijd Gedichten en Beelden rolde uit deze unieke samenwerking voort. Een deskundige jury besluit welke dichter de Citer-poëzie prijs ontvangt. Rondom de podia is de jaarlijkse culturele informatiemarkt te vinden, is er een verrassende act over Psyche en Gaia en kan er geluisterd worden naar verhalen in de kofferbak.

 

Zondag 3 juni van 12:00 tot 18:00
Park Hartenstein, Oosterbeek

 

Reageer

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Huid – Russell Banks
21 mei 2013
In de huid van een veroordeelde

Recensie door: Sunny Jansen

Meteen is het duidelijk: de hoofdpersoon van Huid, de nieuwe roman van Russell Banks, is een veroordeelde zedendeliquent die onder toezicht staat. Vermoedelijk is hij zelfs een pedofiel, al houdt Banks lang voor de lezer verborgen wat zijn misdaad nu precies was.
Lees verder >
Kroniek van de familie Wapshot – John Cheever
17 mei 2013
‘Een kijk op het leven zo hartelijk en vluchtig als een lachbui.

Recensie door Martin Lok

St. Botolphs. Havenplaats. Vergane glorie. Thuis van de familie Wapshot. Al vele generaties. Leander Wapshot heeft twee zonen. Moses en Coverly. Maar het familiekapitaal zit bij nicht Honora. Kinderloze matriarch. Zij regeert.
Lees verder >
Lore – Rachel Seiffert
16 mei 2013
Debuutroman opnieuw in de belangstelling

Recensie door Ingrid van der Graaf

Het in 2001 uitgegeven en later verramsjte boek De donkere kamer van Rachel Seiffert (1971)  werd onlangs verfilmd door Cate Shortland (Somersault 2004).
Lees verder >

De Hondsster – Peter Heller
14 mei 2013
Eenzaam in een post-apocalyptische wereld

Recensie door Olivier Rieter

De Hondsster van de Amerikaanse schrijver van natuurreportages Peter Heller is een post-apocalyptische roman die aansluit bij de tijdgeest. Het boek hoort echter niet tot beste in zijn soort. Het verhaal gaat over Hig die een pandemie die de wereld heeft getroffen heeft overleefd.
Lees verder >
Bluf! De kunst van het veinzen – Adam Soboczynsky
13 mei 2013
Dat 'kunst moge voltooien, wat de natuur begon'

Recensie door Huub Bartman

 

'Wat is het leven? Een mijnenveld.

Wat is veinzerij? De voorwaarde om hogerop te komen.

Wat is liefde? De mooiste van alle illusies.
Lees verder >
Jo Otten – Kritisch en verhalend proza – Verzameld werk deel 2
16 mei 2013
Gesignaleerd door de redactie

De Rotterdamse auteur Jo Otten (1901-1940) heeft tijdens zijn leven verschillende genres beoefend (verhalen, essays en kritieken) waarin hij zijn pessimistische kijk op een modernistische wijze vorm gaf.
Lees verder >

Oproep! Lievelingsgedichten gezocht
16 mei 2013
Altijd al je lievelingsdichter op de voorgrond geplaatst willen zien? 

Stuur dan nu je lievelingsgedicht in!

In het kader van het Poëziefestival De Nieuwe Liefde zijn de organisatoren in samenwerking met Het Parool op zoek naar lievelingsgedichten van lezers, en wel: gedichten van nog levende Nederlandse dichters.
Lees verder >
Rebekka Bremmer over het European First Novel Festival
16 mei 2013
Tijdens het jaarlijkse International Book Festival in Hongarije, ongeveer een maand geleden, vond ook het European First Novel Festival plaats. Rebekka Bremmer die vorig jaar debuteerde met haar roman Eb was de Nederlandse afgevaardigde op dit festival.
Lees verder >
Achtste editie van Grafisch/literair tijdschrift SLANG
8 mei 2013
Gesignaleerd door de redactie

Het achtste nummer van SLANG Magazine heeft als thema 'Titaantjes'. Verschillende schrijvers die nog niet of nauwelijks publiceerden, hebben eraan bijgedragen.
Lees verder >

Grote literaire prijzen voor Oek de Jong en Tommy Wieringa en genomineerd voor de Inktaap
7 mei 2013



Twee zenuwslopende uren aan het diner alvorens de winnaar bekend wordt gemaakt.
Lees verder >