Tommy Wieringa en A.L. Snijders over reizen en thuisblijven

24 mei 2012

Twee begeesterde en eigenzinnige schrijvers in gesprek tijdens De geest moet waaien op vrijdag 1 juni in het Arnhemse Theater aan de Rijn.

Tommy Wieringa schreef de toonaangevende romans Joe Speedboot en Caesarion. Hij komt uit Twente maar woonde in zijn jeugd op de Antillen en is leeft nu in Noord-Holland. Heeft deze grote verandering invloed gehad op zijn schrijven?

A.L. Snijders de meester van het Zeer Korte Verhaal en won de Constantijn Huygensprijs 2010 voor zijn gehele oeuvre. Hij is een geboren Amsterdammer, maar woont en schrijft al jaren in de Achterhoek. Wat betekende de reis van de grote stad naar het platteland voor hem? Inspireert het tot nieuw werk, of biedt het juist de mogelijkheid je af te sluiten van de wereld om je heen?

Wieringa leerde A.L.Snijders kennen in zijn middelbare schooljaren via zijn docent, die bevriend was met Snijders, en reed tachtig kilometer om Het Parool, waar Snijders’ eerste stukken in verschenen, te kopen. De schrijvers kennen elkaar inmiddels al jaren en over het komende schrijversgesprek zei Snijders: “Ik verheug me op het dansje dat Tommy en ik gaan maken”.

Wat doet de reis met de schrijver? En omgekeerd: wat doet de schrijver met de reis? Of juist het thuisblijven? Deze vragen zullen centraal staan in het schrijversgesprek onder leiding van oud-Jakhals-presentatrice Isolde Hallensleben. Ook sprekenWieringa en Snijders over hun favoriete schrijvers en het belang van literatuur. Als voorprogramma wordt het theaterstuk Zin in woord van de veelgeprezen dichter Arjen Duinker opgevoerd.

Dit programma is onderdeel van De geest moet waaien, festival voor het gesproken woord, van 1 t/m 3 in Arnhem.

Wieringa &Snijders

Datum: vrijdag 1 juni 2012
Locatie: Theater aan de Rijn, Rijnstraat42, Arnhem
Aanvang: 20.30 uur
Entree: € 10 / € 7,50 voorcjp/student/biebpas / toegang met passe-partout festival
Info en kaartverkoop:degeestmoetwaaien.nl

Over  De geest moet waaien
Van 1 t/m 3 juni staat Arnhem in het teken van het gesproken woord. Nico Dijkshoorn, Tommy Wieringa, Wilfried de Jong, Maxim Hartman, A.L. Snijders, Tom Lanoye, P.F. Thomése, Vjeze Fur, EstherGerritsen,  MartijnBrugman en vele andere schrijvers, dichters, musici en tekenaars zijn te gast op festival De geest moet waaien. Zij brengen in unieke samenstellingen en diverse programma’s een ode aan het gesproken woord. Het festival biedt voor ieder wat wils: van expertmeeting en schrijversgesprek tot een vrolijke literaire parade door het centrum van Arnhem. Tijdens het festival wordt tevens de tiende Johnny van Doorprijs voor de Gesproken Letteren uitgereikt aan Nico Dijkshoorn.
Meer informatie bij www.wintertuin.nl

Reageer

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Kroniek van de familie Wapshot – John Cheever
17 mei 2013
‘Een kijk op het leven zo hartelijk en vluchtig als een lachbui.

Recensie door Martin Lok

St. Botolphs. Havenplaats. Vergane glorie. Thuis van de familie Wapshot. Al vele generaties. Leander Wapshot heeft twee zonen. Moses en Coverly. Maar het familiekapitaal zit bij nicht Honora. Kinderloze matriarch. Zij regeert.
Lees verder >
Lore – Rachel Seiffert
16 mei 2013
Debuutroman opnieuw in de belangstelling

Recensie door Ingrid van der Graaf

Het in 2001 uitgegeven en later verramsjte boek De donkere kamer van Rachel Seiffert (1971)  werd onlangs verfilmd door Cate Shortland (Somersault 2004).
Lees verder >

De Hondsster – Peter Heller
14 mei 2013
Eenzaam in een post-apocalyptische wereld

Recensie door Olivier Rieter

De Hondsster van de Amerikaanse schrijver van natuurreportages Peter Heller is een post-apocalyptische roman die aansluit bij de tijdgeest. Het boek hoort echter niet tot beste in zijn soort. Het verhaal gaat over Hig die een pandemie die de wereld heeft getroffen heeft overleefd.
Lees verder >
Bluf! De kunst van het veinzen – Adam Soboczynsky
13 mei 2013
Dat 'kunst moge voltooien, wat de natuur begon'

Recensie door Huub Bartman

 

'Wat is het leven? Een mijnenveld.

Wat is veinzerij? De voorwaarde om hogerop te komen.

Wat is liefde? De mooiste van alle illusies.
Lees verder >
Het geheim van Carmen – Dirk Ayelt Kooiman
9 mei 2013
Sterk wisselend niveau in nieuwe verhalenbundel

Recensie door Adri Altink

Het nieuwe boek van Dirk Ayelt Kooiman, Het geheim van Carmen, bevat drie korte verhalen. Qua thematiek is er een verband. Ze gaan alle drie over schuld, schaamte en verraad. Ook de hoofdpersonages hebben veel van elkaar weg.
Lees verder >
Jo Otten – Kritisch en verhalend proza – Verzameld werk deel 2
16 mei 2013
Gesignaleerd door de redactie

De Rotterdamse auteur Jo Otten (1901-1940) heeft tijdens zijn leven verschillende genres beoefend (verhalen, essays en kritieken) waarin hij zijn pessimistische kijk op een modernistische wijze vorm gaf.
Lees verder >

Oproep! Lievelingsgedichten gezocht
16 mei 2013
Altijd al je lievelingsdichter op de voorgrond geplaatst willen zien? 

Stuur dan nu je lievelingsgedicht in!

In het kader van het Poëziefestival De Nieuwe Liefde zijn de organisatoren in samenwerking met Het Parool op zoek naar lievelingsgedichten van lezers, en wel: gedichten van nog levende Nederlandse dichters.
Lees verder >
Rebekka Bremmer over het European First Novel Festival
16 mei 2013
Tijdens het jaarlijkse International Book Festival in Hongarije, ongeveer een maand geleden, vond ook het European First Novel Festival plaats. Rebekka Bremmer die vorig jaar debuteerde met haar roman Eb was de Nederlandse afgevaardigde op dit festival.
Lees verder >
Achtste editie van Grafisch/literair tijdschrift SLANG
8 mei 2013
Gesignaleerd door de redactie

Het achtste nummer van SLANG Magazine heeft als thema 'Titaantjes'. Verschillende schrijvers die nog niet of nauwelijks publiceerden, hebben eraan bijgedragen.
Lees verder >

Grote literaire prijzen voor Oek de Jong en Tommy Wieringa en genomineerd voor de Inktaap
7 mei 2013



Twee zenuwslopende uren aan het diner alvorens de winnaar bekend wordt gemaakt.
Lees verder >