RSS

Toneelschuur: Krapps laatste band

Gepubliceerd op: 11 september, 2009 om 10:03 door:Yvonne
Gerelateerde rubrieken:  Nieuws, Toneel

Toneelschuur: Krapps laatste band

Becketts confronterende en toegankelijke monoloog ijzersterk gespeeld door Steven Van Watermeulen

Krapp, ooit een ambitieus schrijver, is een oudere man die alleen leeft met zijn herinneringen. Op de vooravond van zijn 69ste verjaardag zit Krapp, naar jaarlijkse gewoonte, klaar om zijn ervaringen van het afgelopen jaar op band in te spreken. Maar eerst wil hij een opname van dertig jaar geleden beluisteren. Op die opname klinkt zijn stem van weleer krachtiger, maar verder lijkt er niet veel veranderd. Dezelfde rituelen, dezelfde eenzaamheid, dezelfde pijn om mensen die er niet meer zijn, om het vuur dat niet meer brandt.

Over de liefde die verdwijnt en de herinnering die ervoor in de plaats komt, daarover gaat Krapps laatste band. Het is een van Samuel Becketts meest geconcentreerde en toegankelijke stukken. “Een ijzersterke vertoning van Steven van Watermeulen, de kwetsbare, totaal ontredderde man laat je niet meer los.” [de Volkskrant]

met: Steven Van Watermeulen regie: Johan Simons tekst: Samuel Beckett vertaling: Peter Verhelst

Data: donderdag 17 en vrijdag 18 september
Plaats: Toneelschuur in Haarlem.
Aanvang: 20.oo uur. Op beide dagen geeft Steven Van Watermeulen om 19.00 uur een inleiding. Deze duurt ongeveer een half uur en is gratis. Reserveren is gewenst.
Prijzen: Normaal: € 17,50, Vrienden: € 15,50, CJP/Studenten: € 12,50
Meer info: http://www.toneelschuur.nl/cms/toneelschuur/index.asp?id=32&vo_id=761; http://www.ntgent.be/index.php?id=1

Gekoppelde sleutelwoorden: , , , ,

Dit artikel is geschreven door: Yvonne


1 Reacties op dit artikel

  1. Valerie voor Canvas Says:

    Steven Van Watermeulen duikt vanavond op in het programma ‘In de keuken’ op Canvas. De acteur zal er een gerecht van chef Bart Desmidt van restaurant Bartholomeus in Knokke-Heist klaarmaken. Het recept daarvan vind je later deze week terug op canvas.be/indekeuken. Daar zullen dan ook videofragmenten ter beschikking staan. ‘In de keuken’ zie je elke dinsdag om 20.40u op Canvas.

Reageer op het artikel